e
sv

Wolksvagen ve Cıtroen Elazığda Bayilik Açacak

847 Okunma — 14 Mayıs 2011 09:40
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Otomobil markaları son yıllarda bayi yapılanmasında Anadolu`ya ağırlık vermeye başladıYeni sanayi ve turizm yatırımlarıyla öne çıkan Anadolu şehirlerini otomotivciler de merceği altına aldı. Anadolu`daki orta sınıfı hedefleyen şirketler bayi ve servis ağını yaygınlaştıracak girişimlere imza atıyor. Çok sayıda yeni bayi yıl sonuna kadar faaliyete başlayacak.İl bazında Türkiye`nin büyük bir kısmında en çok satan marka unvanını koruyan Ford, özellikle hafif ticari araçtaki gücünü Anadolu şehirlerinde daha iyi kullanıyor.
Otomobil firmaları, doğu illerindeki satış pazarından dolayı, doğu illerine bayiiler açarak yönelmeye başlıyor.Otomobil firmalarının ilgi gsterdiği illerin başında Elazığ geliyor.
Türkiye`de daha önce olmadığı noktalarda yeni bayiler açmaya hazırlanan Doğuş Otomotiv, Şirket genel müdürü Vedat Uygun, yıl sonuna kadar Anadolu`da Elazığ, Düzce ve Bursa`da bayi açılacağı bilgisini verdi.
Öte yandan başka bir marka olan Citroen’de doğu illerine yöneliyor. Citroen Türkiye Genel Müdürü Bahaettin Tatoğlu,. yıl sonuna kadar Elazığ, Gaziantep ve Kayseri ve Erzurum`u eklemek istiyoruz dedi
Türkiye İstatistik Kurumunun araştırmalarına göre 2010 yılında Türkiye’de en çok satan araçların başında Ford, Fiat , Renault, Voswagen, Hyundai, Peugeot, Opel ve Toyota geliyor.Türkiye İstatistik Kurumunun 2010 yılı araştırmasında Elazığ’da ise en çok satılan araç markasında ilk sırayı 529 araçla Ford, ikinci sırayı 321 araçla Peugeot , 351 araçla Fiat aldı. Bu markaları yakın rakamlarla diğer otomobil markaları aldı
 • vedat bölükbaşı
  13 sene önce

  Yıllardır beklenen bayilikler teker teker açılmaya başladı wv tan otomotive böyle bir yatrım ELAZIĞA yaptıgı için teşekkür ederim. yolları açık olsun.

  yorum beğen
 • fazlı özdemir
  13 sene önce

  siz bu işi bilmiyorsunuz kardeşim.bayilerinizin bir telefonu bile yok.size ulaşamadım.hakkınızı kaybettiniz.

  yorum beğen
 • mehmet güler
  13 sene önce

  Yıllardır beklediğimiz wv bayisi sonunda Elazığda açılıyor. Bayi ve servisin çok iyi hizmet sunacağını ümit ediyorum. Wv bayisine yıllardan beri ihtiyacımız vardı yatırımcı TAN otomotve ve DOĞUŞ GRUP’a teşekkür ederim.

  yorum beğen