e
sv

Unvan Maçı Elazığda

204 Okunma — 13 Ekim 2011 19:46
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünya kick boks federasyonlarından World Kickboxing Network`un (WKN) Dünya Kemer Unvan Maçı Elazığ`da yapılacak.
          Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonu`nda 28 Ekim`de yapılacak olan müsabakada 72 kilo orta sıklette unvan maçına çıkacak olan “Kafkas Kartalı” olarak anılan Erkan Varol, oynayacağı müsabakanın hazırlıklarını Hazar Gölü kıyısında sürdürüyor. Sabah erken saatlerde kalkarak antrenörü ve organizatörü İsmail Yılmaz gözetiminde idmana başlayan Varol, yoğun bir tempo eşliğinde ve doğa şartlarında çalışmalarına devam ediyor.
Hazar Gölü kıyısında faaliyet gösteren bir dinlenme tesisinde idman sonrası gazetecilere açıklama yapan Varol, organizasyonun kentte yapılması için büyük bir çaba sarf ettiklerini ve bunu da başardıklarını kaydetti. Dünya kemer unvan maçına az bir sürelerinin kaldığını ve antrenmanlarına durmadan devam edeceklerini anlatan Varol, şunları kaydetti:
“Elazığ`da tarihi bir geceye imza atacağız inşallah. Bu maç 1 yıldan beri planlanan, çalışması süren bir organizasyondu. Bu organizasyonda bu kemeri almak, bizim daha ileriye gitmemiz daha büyük organizasyonlara katılmamız için giriş bileti. Bu maçı kazanmaktan başka şansımız yok, tek şansımız bu kemeri burada alıp bundan sonraki büyük organizasyonlara Japonya, Tayland, Hollanda gibi yerlere gidebilmemiz için WKN Dünya şampiyonluk kemerini alıp federasyona adımızı yazdırmamız lazım.”
Varol`un antrenörü ve organizatörü İsmail Yılmaz ise Taylandlı rakipleriyle oynayacakları unvan maçına tüm kent halkını beklediklerini belirterek, “Orada o ilgiyi alakayı görmeyi bekliyoruz. O ambiyansı, ateşli ortamı görmek istiyoruz” dedi.