e
sv

MHP Adaylarına Karşılama

182 Okunma — 17 Nisan 2011 18:27
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Milletvekili Adayları Hankendi Beldesi girişindekalabalık bir topluluk tarafından davul zurna eşliğinde karşılandı.Aynı araç içerisinde bulunan milletvekili adayları yaklaşık 1000 aracın bulunduğu konvoy eşliğinde şehir turu attı. Vekil adayları daha sonra MHP İl Başkanlığı önüne gelerek halkı selamladı.
MHP Milletvekili adayları adına konuşan 5. sıra milletvekili adayı Sabahattin Aydın, milliyetçi, ülkücü hareketin Türk milleti için bir umut olduğu kadar, küresel güçler ve iş birlikçileri için de bir engel ve tehdit olduğunu söyledi.
Ülke, demokrasi ve gelecek için çok önemli olan bu seçimlerde MHP Elazığ milletvekili adayları olarak başlattıkları kutlu yürüyüşün ilk adımın atmış bulunduklarını ifade eden Aydın, şunları kaydetti:
“Çok iyi biliyor ve inanıyoruz ki, milletvekilliği ne bir makam, ne de bir mevkidir bizim için. Halk tarafından verilen ve amacı halka hizmet olan dört yıllık geçici bir görevdir. İçinizden biri olarak şu an karşınızda nasılsak, öyle kalmaktır kararımız. Başkalaşmadan, yabancılaşmadan. Nasıl gönderilirsek Ankara`ya öyle dönmektir yeniden aranıza. Hepinizin gönlündeki o milletvekili olup öyle kalabilmektir sonuna kadar.“
Halkın iktidarını kurma yolunda tuzu kuruluk değil, halktan biri olacaklarını anlatan Aydın, şunları kaydetti:
“Çevresinde dört döndüğümüz sizlerin ocağına, yanına, sofrasına her fırsatta geleceğiz. Yerlerimiz saraylar köşkler değil, İstasyon Caddesi, inşaatçılar kahvesi, Karabulut Pasajı, Bit meydanı olacaktır. Biz Bakırköylü değiliz. Karakoçan Sarıcanlı, Maden Bermazlı, Arıcak Bükardi, Alacakaya Guleman, Sivrice güney köylüyüz. Baskil, Kebanlı Palulu, Nacaranlı, Ağınlı, Şintilli, Kovancılarlı, Şıhhacılıyız. Bizler bu seçim süresince sizlerle başkaların neyi yaptıklarını, neleri yapmadıklarını ya da yapamayacaklarını değil, bizim neler yapacağımızı anlatacağız. Biz 5 gidip, boş dönenlerden olmayacağız. El kaldırıp baş sallayanlardan değil, dert dinleyip çözüm bulanlardan, himmet edenlerden değil, hizmet edenlerden olacağız.“
İl Başkanı Behçet Susmaz da MHP`de rant, menfaat, çıkar kavgası olmadığını söyledi. Susmaz, “MHP`nin size takdim etmiş olduğu 5 milletvekili adayı arkadaşımıza sahip çıkın. Biz, bunları size, sizi de Cenabı Hak`ka emanet ediyoruz. Çalışacağız, gayret edeceğiz ve Elazığ`dan en iyi neticeyi almaya çalışacağız“ dedi.