e
sv

Kamer Genç Elazığ İçin Uyardı

265 Okunma — 22 Ekim 2011 08:25
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, iki şehidin uğurlandığı Elazığ’da gerginlik yaşandığını açıklayarak, “BuradaTuncelilerin yaşadığı bölgelerde gerginlik var.Tuncelileri abluka altına almışlar. risk var” dedi.

TBMM’de bir basın toplantısı yapan Genç, bölgeden yoğun telefon aldığını belirterek, “İki şehit kardeşimiz Elazığ’dan. Malesef bir takım insanlarTuncelilere saldırmışlar. Hozat Garajı denen bölgede. Bugün sabahtan beri bu bölgeden telefon alıyorum” diyerek şöyle konuştu:

“Tuncelilerin yaşadığı alanlar abluka altına almışlar. Heran bir Sivas gibi olma olayı var. Telefon üzerine telefon geliyor. Bir saldırı  olabilir. Gereken tedbirler alınsın. . Devleti göreve davet ediyorum.”

Tunceli’den 7 kez seçildiğini hatırlatan Genç, “Tuncelilerin PKK’lılardan yana olmadıkları ortada. Son seçimde bile yüzde 57 oy CHP’ye verdiler. Ben demokratik laik Cumhuriyeti savunuyorum. Her ilde çeşitli düşüncelere sempati duyan insanlar olabilir” dedi. Genç şunları söyledi:

“Kendilerini göreve davet ediyorum. Bu ikaza rağmen orada ciddi olaylar olursa sorumlusu İçişleri Bakanı, Başbakan ve validir.”