e
sv

Fırat Üniversitesi’nden Şiir Yarışması

165 Okunma — 17 Nisan 2011 18:35
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fırat Üniversitesi tarafından 19. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları münasebetiyle, “Mehmet Akif veya Şahadet” temalı, öğrenciler arası şiir yarışması düzenlenecek.

Yapılan duyuruda yarışmanın Fırat Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak yapılacağı bildirdi. Yarışmanın diğer kriterleri ise şöyle,
Yarışmaya her öğrenci bir şiir ile katılabilecek.

Yarışmaya katılacak şiirler daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ve herhangi bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Şiirler iki sayfayı geçmeyecek şekilde, Times New Roman yazı karakterinde, 10 punto ve 1,5 satır aralığında bilgisayarda yazılarak Beş kopya halinde teslim edilecektir.

Şiir metninin üzerine yarışmacının adı ve soyadı yazılmayacak, sadece rumuz yazılacak. Yarışmacılar, beş nüsha şiir metni ile birlikte ayrıca kullandıkları rumuzu, ad ve soyadlarını, özgeçmişlerini, adres ve telefon bilgilerini içeren bir belgeyi, üzerine sadece rumuzlarını yazdıkları kapalı zarfa koyacaklardır. Duyuruda ayrıca Şartnameye uymayan şiirler değerlendirmeye alınmayacağı, Tüm eserlerin kullanım hakkı Hazar Şiir Akşamları Düzenleme Kurulu’na ait olduğuna yer verildi. duyuruda Yarışmacıların eserlerini, 13 Mayıs 2011 tarihine kadar Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Sekreterliğine teslim edecekleri belirtilirken Yarışma sonuçları 27 Mayıs 2011 Cuma günü www.firat.edu.tr adresinden duyurulacağı ifade edildi.

Öte yandan Yarışmada birinciye iki cumhuriyet altını, ikinciye bir cumhuriyet altını ve üçüncüye ise yarım cumhuriyet altını hediye edileceği ifade edildi.

 • İsim Soyisim / Lakap
  13 sene önce

  lise öğrencileri katılamıyor mu ??

  yorum beğen