e
sv

Elazığda Uçak Sefer Sayısı Artacak

156 Okunma — 05 Mayıs 2011 18:33
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaz ayları ile birlikte çok ciddi manada artacak olan yolcu kapasitesinin karşılanması amacı ile Ulaştırma Bakanlığı ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaz ayları ile birlikte çok ciddi manada artacak olan yolcu kapasitesinin karşılanması amacı ile Ulaştırma Bakanlığı ve THY nezdinde başlatmış olduğu Elazığ uçak sefer sayılarının artırılması talebi olumlu karşılandı.
2011 yılı Mart ayı içerisinde ETSO tarafından başlatılan girişimler neticesinde İstanbul-Elazığ-İstanbul güzergahı haftanın her günü gidiş-dönüş şeklinde devam edecek. Yine Ankara güzergahın da yapılan günlük tek yönlü uçuşlar ise aşağıdaki gibi yeniden düzenlenecek.
ETSO’dan yapılan açıklamaya göre, 15 Mayıs 2011 tarihi itibariyle; Ankara-Elazığ güzergahında saat 23.00 de Perşembe-Pazar günleri yeni uçuş seferi eklenecek, 16 Mayıs 2011 tarihi itibariyle; Elazığ-Ankara güzergahında saat 06.30 da Pazartesi-Cuma günleri yeni uçuş seferi eklenecek.
Öte yandan, 02 Haziran 2011 tarihi itibariyle; Ankara-Elazığ güzergahında saat 23.00 de Pazartesi-Perşembe-Cuma ve Pazar günleri olmak üzere uçuş seferleri güncellenecek. 03 Haziran 2011 tarihi itibariyle de Elazığ-Ankara güzergahında saat 06.30 da Pazartesi-Salı-Cuma-Cumartesi günleri olmak üzere uçuş seferleri düzenlenecek.
Böylece günlük sadece tek yönlü yapılan Ankara güzergahındaki uçuşlar, Mayıs ayında 2 seferin eklenmesi ve Haziran ayı içerisinde de eklenen 2 yeni sefer ile haftanın 4 günü çift yönlü uçuş olarak gerçekleştirilmiş olacak.
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, “Odamızın taleplerini olumlu yönde değerlendiren ve başta iş dünyası olmak üzere tüm halkımıza önemli bir hizmet olacak olan yeni düzenleme için başta Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere THY ve tüm diğer ilgililere teşekkür ediyoruz.”dedi.