e
sv

Elazığda Koordinatörlük Kuruldu

256 Okunma — 14 Şubat 2012 10:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ak Parti Elazığ Milletvekili Av. Şuay Alpay, Elazığ’da Tarım ve Kırsal Kalkınma İl Koordinatörlüğü’nün kurulduğunu açıkladı.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Nöbetçi vekil uygulaması kapsamında Ak Parti İl binasında vatandaşların sorunlarını dinledi.

Alpay, burada yaptığı açıklamada, Ak Parti milletvekilleri olarak Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma temposunu örnek alarak az dinlenip çok çalışma gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Meclis çalışmalarının dışında mümkün olduğunca vatandaşlarla biraraya gelip fikir alışverişinde bulunduklarını ve sorunları dinlediklerini belirten Alpay, “Onun içindir ki Türkiye’de Ak Parti yüzde 50 ile iktidara taşındı.” dedi.

KÜRSÜ İŞGALİ

Milletvekili Alpay, TBMM’deki iç tüzük değişikliği teklifinin görüşmeleri sırasında yaşanan olaylara da değindi.

Alpay, görüşmeler sırasında CHP ve BDP’nin halkın kürsüsünü işgal ettiğini, meclisi savaş alanına çevirdiklerini ifade etti. Bu durumun asla kabul edilemeyecek bir tutum olduğunu belirten Alpay, “CHP ve BDP Türkiye Büyük Millet Meclisini 12 Eylül öncesinin savaş alınlarına çevirdiler. Slogan attılar, tempo tuttular. Milletin vekilinin o kürsüden konuşmasına engel oldular. Fiili saldırıda bulundular ve maalesef bu meclisin milli iradenin tecelli ettiği o yüce makamı kendi heva ve hevesleri doğrultusunda tahrip ettiler. Yaptıklarını tabi millet affetmeyecek. Milletimiz bunlara defalarca ders verdi ama bunlar ders almaktan yorulmuyorlar. Ama Ak parti grubunun milletvekilleri edebimizi bozmadan TBMM’nin saygınlığına gölge düşürmeden büyük bir sabırla orada durduk.Ben ayrıca bu kavga nedeni yapılan TBMM İç Tüzüğünün anayasa komisyonunun üyesiyim. Bizim Türkiye’ye bir sivil anayasa hediye etmek gibi bir borcumuz var. Rabbim nasip ederse, Türkiye’ye halkın yapmış olduğu bir sivil anayasayı hediye edeceğiz.” diye konuştu.

TARIM VE KIRSAL KALKINMA İL KOORDİNÖTÜRLÜĞÜ

Milletvekili Alpay, konuşması sırasında Elazığ halkına iki ayrı müjde verdi.

Alpay, Elazığ’da Tarım ve Kırsal Kalkınma İl Koordinatörlüğü’nün kurulduğunu, koordinatör atamasının gerçekleştiğini açıkladı. Kurumun hizmet binasının kiralandığını belirten Alpay, kurum bünyesinde bilgisayar, elektrik, elektronik, gıda, ziraat ve maliye uzmanlarından oluşan 50 personelin hizmet vereceğini kaydetti.

Uzman personelin önümüzdeki hafta Antalya’da başlayacak 1aylık eğitimden sonra göreve başlayacağını aktaran Alpay, “Böylelikle AB projesi olarak da adlandırılan ve yaklaşık 1 Milyar 950 milyon Euro gibi çok büyük bir pastadan Elazığ’ın da yaptığı projelerle pay almasını sağlayacak adım da atılmış oldu. Bu çok önemli bir gelişme. İnşallah Rabbim güzel sonuçlar hâsıl edecek. Bu müthiş bir şey. İl Koordinatörlüğünün başkanlığında 50 tane uzman arkadaşımız çalışacaklar. Takriben 4-5 aylık bir çalışma süreci var. Önce tarım bakanlığının ilgili heyeti gelip uzmanların denetimlerini yapacak. Binanın istenilen seviyede olup olmadığına bakacak, ardından Hazine Müsteşarlığının bir heyeti var. Onlar incelemesini yapacak. Daha sonra da AB Komisyonunun heyeti yurtdışından gelecek incelemelerini yapacak, onlar da incelemelerini yatıktan sonra ki bu ortalama 4-5 aylık bir süreçtir. Bu süre sonunda bu çalışmalar bitmiş olacak ve 5 ay sonunda 5. çağrı diyeceğimiz çağrı çerçevesinde Elazığlı çiftçimiz, köylümüz, esnafımız 8 kalem olarak sayacağımız kalemler dahilinde bu yüksek orandaki bütçeden pay alabilmek için projelerini sunacaklar.” dedi.

ARICAK’TA 10 YATAKLI DEVLET HASTANESİ

Milletvekili Alpay, Elazığ’ın Arıcak ilçesine 10 yatak kapasiteli devlet hastanesi yapılacağını söyledi.

Bu konuda Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirten Alpay, “Zaman zaman terörle başı belaya giren Arıcak ilçemizin, orada teröre ve teröriste geçit vermeyecek bir ortam içerisinde, ilçe halkımızın ayakta kalıp birliğin bütünlüğün sağlanması adına hizmetleri alması gerekiyordu. Bu konuda ben Sağlık Bakanımıza, sağlık bakanlığı müsteşarına ve yetkililere teşekkür ediyorum. Onlar bu taleplerimizi dikkate aldılar ve Arıcak devlet hastanesi 10 yataklı hastanenin hemen hayata geçmesi için talimatı verdiler. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Milletvekili Şuay Alpay ve parti il başkanı Mahir Sönmez vatandaşların sorunlarını dinledi.

 • Murathan
  12 sene önce

  Ey allahin sevgili kullari sayin saygi deyer vekillerimiz tarim kirsal kordinatorluyu kurulacak kurulsa ne olacak uluovada 36 tane koy susuzluktan kurudu kordinatorluk kurulacak mis varsin kurulsun bu susuzluga care bulun basbakanin kumasi suslu necati neyaptiki siz neyacaksiniz insallah uluovanin su sorununa care bulursunuz

  yorum beğen