e
sv

Elazığ’da Kapanan 362 Köy Yolundan 340’ının Yolu Açıldı

235 Okunma — 13 Ocak 2015 14:29
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elazığ’da kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan 362 köy yolunun 340’ı, yapılan çalışmalar sonrası açıldı. İl Özel İdare Genel Sekterliği’ne bağlı ekipler, geri kalan köy yollarını açmak için çalışmalarına devam ediyor.

Kar yağışı ve tipinin etkisini soğuğa bıraktığı Elazığ’da köy yollarını açma çalışmalar devam ediyor. Elazığ Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekterliği’ne bağlı 65 iş makinesi ve 70 personel bir haftadır gece gündüz aralıksız olarak kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Yarım metreyi bulan kar kalınlığı ve tipi nedeniyle zaman zaman zorluklar yaşayan ekipler şuana kadar 340 köyün yolunu açabildi. Geri kalan 22 köy yolunun açılması için de çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

Ekiplerin öz verili bir şekilde çalışmayan devam ettiğini belirten İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, “Yol açma çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İlk zamanlar yaşanan fırtına ve tipi nedeniyle açtığımız yollar tekrar kapanıyordu. Tipinin durması ile yolları daha rahat açmaya başladık. Şuana kadar 340 köyümüzün yolu açıldı, geri de kalan 22 köy yolunun açılması için ekiplerimiz aralıksız çalışmalarına devam ediyor” dedi