e
sv

Elazığ Şeker Fabrikası Satılıyor

202 Okunma — 10 Eylül 2011 16:22
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

   2010 yılında Danıştay tarafından özelleştirme ihalesi durdurulan Elazığ Şeker fabrikası, yeniden satışa çıkarılıyor.
    Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, şeker fabrikalarında B ve C portföylerinde bir iki hafta içinde ihaleye çıkılacağını bildirdi.
Aksu, yaptığı açıklamada, Portföy B (Malatya, Erzincan, Elazığ ve Elbistan) ve Porftöy C`de (Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat, Çorum ve Çarşamba) yer alan toplam 10 şeker fabrikasında ihale ilanına çıkacaklarını kaydetti. Aksu, fabrikaların varlık satışı yöntemiyle özelleştirileceğini belirtti.Aksu, söz konusu özelleştirmeler için hazırladıkları şartnamelerde, Danıştay`ın daha önceki iptal kararındaki gerekçeleri dikkate aldıklarını da söyledi.
     Hatırlanacağı üzere Şeker-İş Sendikası 2010 yılında, şeker fabrikalarının satışının durdurulması için ihale komisyonu kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay`da dava açmış, Danıştay Mahkemesi, Elazığ`ın da içinde yer aldığı Elbistan, Erzincan ve Malatya şeker fabrikalarının özelleştirilmesine ilişkin “ihale şartları belgesi“ ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı`nın ihaleye çıkma kararının yürütmesini durdurmuştu.
 • bahri
  13 sene önce

  1 alana 5 bedava dönemi al vatandaş elindekalmaz birinin arsa fiyatı ile borç öde dördü bedavaya gelsin. hurdasını satsa eskiciye versen 10kat daha fazla edecek nedenmi fabrikalardan sadece biri çalışacak 4 ü kapalı kalacak yakında şekerde yurt dışından alınacak negerekvar onlar daha iyisini yapar nasıl olsa biz niye ekip biçelimki onların tarımı gelişsin. bizim fabrikalara ne ihtiyacımız varki hayvancılıkta öldü allah rahmet eylesin.

  yorum beğen