İtiraf Edim

İTİRAF EDİM

 

Rumuz: Mantığımla hareket ettim.

Ben gocam TahirÂ’e söz verdim 22 Temmuzdaki seçimlerde hemşerimiz Mehmet Kemal AĞARÂ’ın Genel Başkanı olduğu Demokrat Partiye oy vereceğime dair. Ama sandıh başına gettim elim getmedi Demokrat Partisine oy vermedim.  Mantığımla hareket edip AK Partiye oy verdim çıhtım. O günden beri gocama bir türlü itiraf edemedim ama buradan size itiraf edim.

 

Rumuz: Fanatik Elazığ sporlu

Ben Elazığsporda yöneticilik yapmahtayım. Elazığspor benim umurumda değil. Asıl beni ilgilendiren gonu ElazığsporÂ’a verdiğim parayı nasıl alabilirim. İtiraf edim ki ben bilseydim yöneticilik bu gadar zor ve çetrefilli bir iş kesinlikle gabul etmezdim. Benim yönetici olmamın tek nedeni Şeref tribününde oturup hava atıp şehirde isim yapmahtı. Ama ne o oldu nede huzur galdı keşke yönetici falan olmasaydım.

 

Rumuz: Fırıldak Neco

Geçenlerde sular kesilince hemen saksıyı çalıştırıp su satan bir firmayı aradım. Telefonda yaşlı gadın  taklidi yaptım. Hemen bizim evin alt katındaki daire numarasını verdim oğlum dedim benim dışarı çıhmam lazım eğer sen geldiğinde ben evde yohsam sen suyu gapının önüne bırah, ben parasını bir sonra getireceğin suyla birlikte veririm dedim. Sucuda tamam deyip telefonu gapattı. Yahlaşıh 15 dakika sonra sucu suyu getirdi. Ben alt gattaki gomşuların evde olmadığını bildiğim için gulağım gapıdaydı. Sucu biraz gapıyı çaldıhtan sona suyu bırahıp getti. Bende hemen inip bir gat yuharıya gendi evime suyu getirdim. Allah af ede nedem bu sıcakta sular kesilince bende fırıldahlık yaptım.

 

 

Rumuz : Umutlarım Vardı

Gençtim ve saftım. Geçen seçimlerde üniversite sınavını galdıracağını söyleyen, bu seçimlerde de benzinin litresini 1 YTL’ye düşüreceğini, herkese aylıh bağlatacağını söyleyen bir adama annemin oy vermesini sağlamıştım. Allah’tan iktidar olmamıştı. Ama ne yapam deli gibi üniversite sınavına hazırlanan ve gazanamayacağını bilen bir genç olarah umutlarım vardı.

 

 

Rumuz: Yatırım

Kırh yılın başı yatırım olsun diye maaşının yarısını iki tene Cumhuriyet altınına bağlayan, sonra da altın fiyatları düşi diye bozdurmaya gıyamayıp harcamalarını faizli avans hesabından garşılayan ve limiti dolduran, her gün borsa düşsün de altın yükselsin diye dua eden, sonunda da o altınları zararına satmah zorunda galan ve ileride portföy yönetmeni olmah gibi bir hedefi olan benden başga parlah zekalı bankacı var mıdır merak edim. Şayet varsa buyursun bana buradan ulaşsın, tanışalım, gaynaşalım. Paraya para demeyelim.

 

Rumuz: Aday Adayı

Bu seçimde aday adayı olmamın tek sebebi Milletvekili olmah değil di. Sadece partili olduğumu ispatlayıp, eğer partim iktidar ortağı olursa bende iktidarın menfaatlerinden faydalanıp belki bir ihale alıp köşeyi dönmektir. İtiraf edim bendenden Milletvekili olmaz.

 

 

Rumuz: Tatlı su kurnazı

Babama geçen sene derslerime çalışacağıma söz verdim. Ama ders kitaplarımın arasına hep çizgi romanlar koyup okudum. Babamsa hep ders çalıştığımı zanneti. Bende doğal olarak sınıfta kaldım tabi ki. Babamda bu kadar ders çalışmama rağmen sınıfta kalmama çoh içerledi ve benim yerime, dersten bırahan hocanın ağzını gözünü kırdı. Şimdi pişmanım ama kimseye de söyleyemim. Affet beni hocam.

 

Rumuz: Korhah Tavuh

Ben aslında kendi sesinden huya gelen biriyim ama, millet beni kabadayı bili. Bende erkekliğe poh süremim amma velakin geçenlerde el gadar bi çağa bahan gider yaptı. Bende, ‘ben çağalarla muhatap olmimÂ’ deyip yırttım ama Allah bili yusuf yusuf ettim.  Şimdi daha da çoh korhim ya çaga bi daha bahan gider yaparsa diye. İtiraf  edim bu yüzden ElazığÂ’ı terk ettim. Ama millet benim için ElazığÂ’a sığmadı deyi.

 

İTİRAF EDİM

 

Rumuz: Unuttum

Bundan yaklaşık 10 yıl önce Oruçluyken unutarak yemek yedim, daha sonra hatırladım, fakat yine de yemeye devam ettim ama evdekilere oruçluymuş gibi davranıp oruç olmadığımı hissettirmedim. Ama o zamandan beri her ramazan ayında aklıma geldikçe vicdanen rahatsız oluyorum. itiraf edim

 

Rumuz: Utandım

Hepimizin gülümseyerek hatırladığı bir ilk oruç hikâyesi vardır illaki. 8 yaşlarındaydım anneme beni de sahura kaldır oruç tutacam diye çok yalvarmıştım annem beni ve kardeşlerimi sahura kaldırdı benden bir yaş küçük olan kardeşim bende oruç tutmak için çok heyecanlıydık. O gece sahura kalktık niyet ettik hani derler ya ramazanı unutup bilmeyerek yediğin içtiğin zaman oruç bozulmuyor ben ne kadar unutmak istesem o an oruçlu olduğumu unutamıyordum. Çocukluk işte ben dayanamadım orucumu bozdum bozunca çok pişman oldum ve de çok ağladım ben kardeşimin de bozmasını istedim ne yaptıysam o bozmadı iftar vakti babamın ve annemin bana diyeceği lafı biliyordum iftar sofrasına o akşam oturmak istememiştim babam tatlı bir gülümsemeyle benim kızlarım oruç mu tuttular deyip bizleri sevdi kardeşim ben tuttum ama ablam öğlen vakti orucunu bozdu baba diyince diyince çok utanmıştım hala aklıma gelince utanırım