e
sv

Elazığ Belediyesinin 150 Milyon Tl Borcu Var

671 Okunma — 14 Şubat 2012 10:42
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nun 2009 mahalli idareler seçimlerinde vaad ettiği birçok projenin rafa kaldırıldığı iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, Elazığ Belediyesi’nin yaklaşık 150 milyon TL (150 Trilyon) borcu olduğu, ekonomik sıkıntı nedeniyle belediyenin çeşitli tasarruf önlemleri aldığı belirtildi.

Elazığ Belediyesi’nin banka kredileri, piyasa borçları, vergi, SSK, fonlar, ertelenmiş vergi borçları, Elektrik borcu, kıdem tazminatı, birikmiş amortisman hesabı, depozito ve teminat giderleri toplamının yaklaşık 150 milyon TL olduğu öğrenildi. Vergi ve kira gelirleriyle borçlarını hafifletmeye çalışan belediyenin çeşitli tasarruf önlemleri aldığı, bu kapsamda özellikle maliyeti yüksek olan projeleri ertelediği iddia edildi.

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, seçimlerden önce 19 projeyi hayata geçireceklerini açıklamıştı. Ancak geçen süre içerisinde Başkan Selmanoğlu’nun vaat ettiği çok az sayıda proje tamamlanabildi. Kamuoyu, vaad edilen diğer projelerin de biran önce başlatılmasını beklerken, bu projelerin maddi imkansızlıklar nedeniyle askıya alındığı iddiası şok etkisi yarattı.

Elazığ Belediyesi’nin rafa kaldırdığı projeler şöyle:
Hobi bahçeleri
Yeni mezarlık alanı
Doğukent Fuar alanı
Yeni Cami otopark ve üstyapı
Kapalı spor Salonu
Yeni Terminal binası
Şorşor Deresi ıslah çalışmaları, alt ve üst geçit
Kamyon ve tır garajı
Oto galericiler sitesi
Balıkçı hali
Doğu Alış veriş merkezi

 • elazığlı
  11 sene önce

  elazığ belediye başkanı sayın vali elazığ şöförler oda başkanı emniyet müdürü ve araştırma hastanesinin baş hekimi degişmedigi müddetçe elazığ bitmiştir ve bi kaç yıl sonra malatyanın köyü olacak elazığ

  yorum beğen