e
sv

Dünya Offshore Yarışları Elazığda

324 Okunma — 09 Mayıs 2011 08:26
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçen yıl, İstanbul`da Beşiktaş ve Galatasaray ekipleri arasında büyük bir yarışa sahne olan Dünya Offshore Yarışları`nın Türkiye ayağı, bu yıl, bir ilke imza atarak ülkenin Doğusuna da gidecek. Yarış 2-3 Temmuz`da Elazığ ve Tunceli’de yapılacak
Her yıl farklı parkurların eklendiği yarışın Elazığ ve Tunceli ayağı 2-3 Temmuz arasında yapılacak. Yeni yarış sezonu 14-15 Mayıs`ta Haliç`te başlayacak. 2011 yılı programını bir basın toplantısıyla duyuran İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık, yeni parkurlar arasına Elazığ ve Tunceli`nin de eklendiğini söyleyince gözler bu iki şehre çevrildi.
Son yıllarda medyanın gündemine çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle gelen Tunceli, bu kez farklılığını bu yarışlar aracılığıyla dünyaya da göstermiş olacak.
İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık, teklifin Elazığ ve Tunceli Valiliği`nden geldiğini söyledi. `Biz de Türkiye`nin en doğusuna bile giden bir şampiyona olarak mutluluk duyduk` sözleriyle bu teklifi kabul ettiklerini anlatan Işık, `Daha önce hiç yarış yapmadığımız bir yer olması sportif açıdan da sporcuların mücadelesini farklı bir boyuta taşıyacak. Çünkü sürekli aynı yerde yarış yapmak bir süre sonra sportif açıdan alışkanlık yapıyor, yeni bir parkur olması heyecanı arttıracak` diyor. Işık, sporun ülke tanıtımına çok büyük katkısı olduğunu da belirtiyor ve kendilerinin turizm elçisi olduğunu da kaydederek `Etkileyici bir doğası olan Elazığ ve Tunceli`nin tanıtımına da katkı yapacağız` yorumunu yapıyor.
Dünya Offshore Yarışları`nın Türkiye ayağı, Elazığ’da Hazar gölünde ,Tunceli’de ise Keban Baraj gölü Pertek ilçe mevkiinde yapılacak