e
sv

Çok mu Komik Gösterime Girdi

581 Okunma — 23 Nisan 2011 09:05
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

22 Nisan’da Elazığ’da ve doğuda 22 il’de gösterime girecek olan sinema filminde birçok ünlü isim rol alıyor. Film hakkında bilgi veren Elazığ Şehir Tiyatrosu Genel Yönetmeni Rıdvan Dağlar, filmde Elazığ’da geçen bir dostluk öyküsünün anlatıldığını belirtti. Dağlar, “Farklı inanışlar, farklı yaklaşımlara karşın ‘birlik’ olabilmenin heyecanını merkezine alan çalışma bir aşk, dostluk ve sağduyu filmi. Elazığ’ın Hüseynik köyünde geçen öyküde Düzgün, Halis ve Nazmi adlı üç çocukluk arkadaşın yaşamından kesitler sunulmaktadır. Filmde Abdullah Şekeroğlu’nun yanı sıra Kurtlar Vadisi’nin ‘Zülfikar Ağa’ karakterini canlandıran Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Mahallenin Muhtarları dizisinden tanınan Aydan Burhan ve Kaynanalar dizisinden tanınan Gazanfer Ündüz gibi birçok tanınmış isimler rol alıyor.” dedi.

Türkiye’de bir ilk gerçekleştirdiklerini ifade eden Dağlar, “Film olarak doğuda gösterime girecektir. Bölgemizde 22 vilayette aynı anda gösterime girecek olan film, daha sonra batıda gösterime girecektir. Elazığ’da 22 Nisan’da Saray Sinemalarında gösterime girecek olan filmin galası ise Çayda Çıra Film Festivali kapsamında olacaktır. Ayrıca İstanbul ve Ankara’da da gala yapılması planlanılıyor. Filmi birçok uluslar arası film festivallerine ve yarışmalarına göndereceğiz. Bu konuda bazı festivallere kabul edildi. İnşallah bu festivallerden ödüllerle döneceğiz.” dedi.
Filmde Elazığ tanıtımına ağırlık verildiğini ifade eden Dağlar, “Filmde Elazığlı birçok sanatçı rol almıştır. Birçok sahnesi Elazığ’da çekilmiştir. Elazığ’ın tanıtımı açısından elimizden geleni yaptık. Elazığ görüntüleri, gelenekleri ve müzikleri yer almıştır. Biz üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonrası Elazığlılar’a kalmıştır. Umarım Elazığ halkı da bu filme gereken ilgiyi ve desteği verecektir.” dedi.